דלג לתוכן

חדשות הנסון

חדשות
|
27.09.19

היידלברגצמנט מחזקת את אחיזתה בסקטור המלט בצפון אמריקה.

היידלברגצמנט הודיעה היום כי חברת הבת בצפון אמריקה, להיי הנסון, בע"מ, התקשרה עם Giant Cement, חברת בת של Elementia S.A.B. דה C.V., לרכוש את מפעל המלט Keystone שלו בבאת' (Bath), פנסילבניה. 
מפעל קייסטון פועל מאז שנת 1928 ומספק לשווקים בפנסילבניה, ניו ג'רזי וניו יורק מלט פורטלנד בתפזורת. המפעל פועל עם קו כבשן שעוצב בעיצוב מודרני בשנת 2009 ובו קיבולת של 1.1 מיליון טון מלט בשנה. מחיר הרכישה המוסכם של המפעל הוא 151 מיליון דולר במזומן ללא נטל חובות, שהם שווי ערך לכ- 137 דולר ארה"ב לטון מעוקב מלט.
 
"הכבשן המודרני, בסיס הלקוחות הבריא שלו ועתודות הגיר הגדולות, מפעל המלט קייסטון הוא התאמה אסטרטגית מצוינת עבור היידלברג צמנט בצפון אמריקה וצעד חשוב בחיזוק טביעת הרגל שלנו במלט בשוק מפתח זה," אמר ד"ר ברנד שייפלה, יו"ר מועצת המנהלים של היידלברג סנט. "רכישת אחד ממתקני המלט המודרניים ומשמרי הקיימות הסביבתית בארה"ב תעזור עוד יותר ללהיי האנסון להפחית את טביעת הרגל הפחמנית שלה על ידי שימוש בתחליפים בטוחים בצורת דלקים אלטרנטיביים במקום דלקים מאובנים מסורתיים כמו פחם. בנוסף, אנו צופים שיפור ביעילות התפעולית כתוצאה מעסקה זו. "
 
העסקה כפופה לאישור רגולטורי בנושא הגבלים עסקיים והיא צפויה להיסגר בחודשים הקרובים.