דלג לתוכן

חדשות הנסון

חדשות
|
13.05.19

היידלברגצמנט היא חברת המלט הראשונה שקיבלה אישור ליעדי הפחתת CO2 מבוססי מדע

על פי נוהל אימות יסודי, יעדי הפחתת CO2 עד שנת 2030, של היידלברגצמנט, הוערכו בהצלחה על פי הקריטריונים של יוזמת יעדים מבוססי מדע (SBTi). אימות זה הופך את היידלברג צמנט לחברה הראשונה בענף המלט, ואחת מתוך כ -200 חברות בלבד ברחבי העולם, בעלת אישור לעמידה ביעדים מבוססי מדע.
ה- SBTi מעריך ומתקף באופן עצמאי יעדי להפחתת פליטות של חברות מול מדעי האקלים האחרונים: יעדים שאומצו על ידי חברות להפחתת פליטות גזי חממה נחשבים "מבוססי מדע" אם הם תואמים את יעדי הסכם פריז - להגביל ההתחממות הגלובלית לטווח של מתחת ל -2 מעלות צלזיוס מעל לרמות הטרום-תעשייתיות, ומאמצי לצמצם את ההתחממות ל -1.5 מעלות צלזיוס.

האסטרטגיה להפחתת CO2 של היידלברגצמנט  מבוססת על צעדים קונקרטיים מלמטה למעלה ברמת הצמח והמוצר. אלה כוללים שיפור יעילות האנרגיה ושיפור מתמיד של דלקים חלופיים וחומרי גלם חלופיים. "לבטון יש פוטנציאל להפוך לחומר הבנייה בר-קיימא ביותר", אומר ד"ר ברנד שייפלה, יו"ר מועצת המנהלים של היידלברג סנט. "המטרה שלנו היא לממש את החזון של בטון ניטרלי CO2 עד שנת 2050. בשנים הבאות אנו רוצים להתקדם משמעותית בכיוון זה, ואישור ה- SBTi הוא הוכחה ברורה למחויבותנו החזקה."

היעד המאושר על ידי היידלברגצמנט ל- SBTi הוא לצמצם את פליטת ההפחתה של חממה בנפח חמצן 15% לטון של חומרים צמנטיים עד שנת 2030 משנת הבסיס 2016. היידלברג צמנט מתחייבת לצמצם את פליטת ההפעלה של גזי חממה ב 65% לטון של חומרים צמנטיים באותה מסגרת זמן (1). היעד שאושר על ידי SBTi תואם את היעד שגובש בעבר של היידלברגצמנט להפחתה של 30% בפליטות CO2 נטו ספציפיות עד שנת 2030, בהשוואה לשנת 1990. עד היום היידלברגצמנט כבר הצליחה להשיג הפחתה של 20% והיא נמצאת בעמדה מובילה כשמדובר בפיתוח טכנולוגיות חדשות לפריסת CO2 ושימוש בהן, למשל על ידי החזרת ה- CO2 למחזור החומרים של מלט ובטון באמצעות ספיגה מחדש.

1) גבול היעד כולל פליטות ביוגניות והסרות הקשורות לשימוש בביו-אנרגיה.